info@llc.com.tr +90 312 704 0 234
Avrupa Bilim ve Teknoloji Gezisi

 
 

Gidilecek 5 ülke 
Almanya, İsviçre, Fransa, Belçika, Lüksemburg
Gidilecek  Şehirler
Frankfurt, Stuttgart, Zürih, Bern, Cenevre - CERN, Paris, Brüksel, Gent, Brudg


GÜNLÜK PROGRAM İÇERİĞİ
1.    Gün – İSTANBUL – FRANKFURT 
-    Frankfurt havalimanının kule yönetim binasını ziyaret (Özel izinle yapılan bu ziyarette uzman kişilerden havalimanının yönetimi hakkında bilgi alınarak gezilecektir.)
-    Avrupa Merkez Bankası (Euro’yu ve AB’nin para politikalarını yöneten European Central Bank, banka uzmanları tarafından yapılan sunum eşliğinde gezilecektir). Gezi ve sunum başlangıç saati: 16:00
-    Almanya’nın en büyük finans ve fuar merkezi olan Frankfurt, Hessen Eyaletinin en büyük şehridir. Panoramik şehir turu kapsamında gezilecek yerler: Almanya Mimarlık Müzesi, Römerberg Meydanı, Frankfurt Katedrali, Botanik bahçesi olan Palmengarten, Eiserner Köprüsü, Goethe‘nin doğup büyüdüğü ev, Zeil Caddesi.
2.    Gün – STUTTGART
-    Mercedes Fabrikası (35 bin kişinin çalıştığı, günde yaklaşık 2.500 otomobilin üretildiği ve yüksek teknolojinin kullanıldığı Mercedes Fabrikası’nın üretim merkezi rehber eşliğinde gezilecektir.) Fabrika gezi başlangıç saati: 14:00 
-    Porsche müzesi (2009 yılında 50 milyon Euro bütçeyle tamamlanan ve dünyanın en ünlü markalarından biri olan Porsche müzesi gezilecektir)
-    Heidelberg Üniversitesi ve Kalesi (Rönesanstan kalma gotik mimarisi ile ünlü doğa harikası bir yerde küçük bir gezinti yapılacaktır) (Akademik sıralamaya göre Dünyanın ilk 50 üniversitesi arasında yer alan bir üniversiteyi ziyaret etmenin keyfini yaşayacağız.)
-    Almanya’nın endüstriyel olarak en aktif şehri olan Stuttgart, Baden Württemberg eyaletinin başkentidir. Panoramik şehir turu kapsamında gezilecek yerler: Schlossplatz meydanı, Konigstrasse caddesi, Killesberg park, Schiller Meydanı.
3.    Gün – CERN
-    Sabah erkenden Stuttgat’tan yola çıkılacak ve yaklaşık 5 saatte Cern’e varılması planlanmaktadır. Cern’deki randevu saati ve yol durumuna göre yol üzerinde Zürih’te veya Bern’de mola verilebilir.
-    CERN: 12 Avrupa ülkesinin katılımıyla İsviçre Cenevre’de kurulan CERN (Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi), 1954 yılından beri yaptığı birçok bilimsel çalışma ile adını duyurmuştur. Dünyadaki en büyük parçacık fiziği laboratuarı olan CERN’in en çok gündeme geldiği departmanı Büyük Hadron Çarpıştırıcısı (LHD) denilen parçacık hızlandırıcılarının olduğu kısımdır. Yerin 100 metre altında ve 27 km uzunluğunda bulunan fizik laboratuarında insanlık tarihinin en önemli deneylerinin nasıl yapıldığına şahit olmak, katılımcılara yeni ufuklar açmakta ve güzel bir deneyim kazanmalarını sağlamaktadır. 
-    Cern programı gerçekleştikten sonra şehir gezisinin akabinde Paris yolculuğumuz başlayacaktır. 
-    Cenevre‘de Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedrali ve Notre Damme adası gezilecek yerler arsındadır.


4.    ve 5. Gün – PARİS
-    Dünyanın en çok turist alan 2. kenti Paris’te romantizmi, gizemli sokakları, tarihi eserleri, doğa harikaları ve eğlencesiyle hayatınıza renk katacak güzel anılar biriktireceksiniz. Panoramik şehir turu kapsamında gezilecek yerler: Eiffel kulesi, Zafer Takı, Şanzelize caddesi, Concort Meydanı, Loure Müzesi, Notre Dame Katedrali, Fransa Millet Meclisi,  Adliye Sarayı, Belediye Sarayı, Orsay Müzesi, Sen nehri turu, Sacré-Coeur (Adaklar Kilisesi/Aşıklar Tepesi)
-    Benlux mağazasında orijinal parfümleri vergisiz (tax free) uygun fiyatlara alabilirsiniz. 
-    Paris turunun son günü eğlencenin doyasıya yaşanacağı Disneyland veya Asterix Parc’a gidilecektir. 
6.    Gün – BRÜKSEL 
-    Avrupa Parlamentosu (Avrupa Birliği’nin yönetim merkezi olan Avrupa Parlamentosu ziyaret merkezi gezilecek ve bir AB uzmanı ile söyleşi yapılacaktır.) 
-    Avrupa’nın başkenti Brüksel şehir merkezinde gezilecek yerler: Grand Place Meydanı, Manneken Pis, Atomium, Mini Europe, Belçika Kraliyet Sarayı ve Brüksel Parkı, Araba dünyası, Savaş ve uçak müzeleri, Sacre-Coeur Bazelikası, Justice Palace. 
7.    Gün – LUKSEMBURG – İSTANBUL 
-    Güzel bir gezinin ardından son gün doğa güzelliği ve şehir yapısı ile dinlendirici ve huzur verici bir ortamı olan Luksemburg şehir merkezi gezilecektir.
-    Dünyada kişi başı geliri en yüksek ikinci ülke olan Lüksemburg dünyanın en düzenli ve bakımlı şehirlerinden birisidir. Büyük Dük Sarayı,  Place Guillaume II Meydanı, Place d’Armes meydanı, Adolphe köprüsü,  Bock kalesi ve tünelleri, Old Town ve Petrus vadisi gezilecek yerler arasındadır.
-    AB vize uygulamasına adını veren Schengen Köyü’nden geçilerek Frankfurt’a gidilecek, dönüş hazırlıkları yapılacak ve Luksemburg Havalimanı’ndan İstanbul’a dönüş yapılacaktır. 

Not: Bu program LLC Yurtdışı Eğitim ve Proje Danışmanlığı tarafından TURSAB belgesi ile gerçekleştirilmekte olup detaylı bilgi ve kayıtlar için iletişim bilgileri aşağıdadır.
İLETİŞİM:
LLC Yurtdışı Eğitim ve Proje Danışmanlığı
Dünya Ticaret Merkezi, 30/8, Tahran Cd. GOP Mh. Çankaya, Ankara
Tel: +90 505 496 2964, e-mail: info@llc.com.tr 
 

AVRUPA BİLİM VE TEKNOLOJİ GEZİSİ

22 – 28 Ocak 2018

1.150 Euro

Frankfurt, Stuttgart, Zürih, Bern, Cenevre - CERN, Paris, Brüksel, Gent, Brudge

 Geleceğini aydınlatacak harika tecrübeler edinmek için hadi sen de bize katıl…!

Bu program 9999 numaralı TURSAB belgesi ile düzenlenmektedir.